XVII Konwent Polskich Winiarzy
Udostępnij artykuł
Zapraszamy do udziału w XVII Konwencie Polskich Winiarzy, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Kutnie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Winiarzy Ziemi Łódzkiej, zaś organizatorem merytorycznym Polski Instytut Winorośli i Wina.
Tegoroczna edycja spotkania winiarzy skupiać się będzie na problemie radzenia sobie z przymrozkami oraz innymi niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, działaniami na rzecz promocji wina, w tym dobrymi praktykami współpracy na linii winiarz – sommelier/sklep winiarski/dystrybutor oraz w zakresie prowadzenia własnej marki, a także z przepisami prawa, mającymi wpływ na produkcję wina i prowadzenie winnicy. (Szczegółowy program zaprezentujemy wkrótce)
Zapisy rozpoczną się 16 września i potrwają do 15 października 2024 r. (lub do wyczerpania miejsc). Uwaga! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Koszt udziału winiarzy w Konwencie: 300 zł od osoby plus wina do wspólnej degustacji otwartej z każdej winnicy (minimum 2 etykiety, po 3 butelki z każdej etykiety).
W programie Konwentu m.in.: (*PEŁEN PROGRAM PONIŻEJ – PDF)
– Panel dyskusyjny – Prawnik na pokładzie, czyli Radosław Froń z gośćmi o palących kwestiach prawnych w winnicach (przewidziany czas na zadawanie pytań)
– Wino i co dalej? Prowadzenie: Maciej Nowicki z gośćmi
O tym, że sam dobry produkt to za mało opowiedzą Goście z Maciejem Nowickim na czele. Rozbierzemy na czynniki pierwsze oczekiwania klientów co do CAŁEGO PRODUKTU (też marketingu) i dowiemy się, co pomaga, a co przeszkadza we współpracy na linii winiarze – sklep winiarski i sommelierzy.
– Uwaga przymrozek! Co robić, jak przeciwdziałać i jakie metody są najskuteczniejsze? Prowadzenie: Mariusz Kapczyński
Temat numer jeden w polskim winiarstwie w 2024 roku. Miał być przymrozek wiosenny, był mróz… Widok wielu polskich winnic poraził nie tylko świat winiarski. Poruszamy ten temat, by wymienić doświadczenia i metody. Może jedna to za mało? Może combo? To będzie prawdziwa burza mózgów! I, mamy nadzieję, skuteczne plany na kolejne lata!
– Panel dyskusyjny połączony z warsztatem degustacyjnym dla uczestników (degustacja w ciemno) – Europejskie wina musujące produkowane metodą klasyczną. Prowadzenie: Iza Kamińska i Jan Smolis
Czas na wszechobecne bąbelki! To, że robimy świetne wina musujące to fakt, drugi jest taki, że Polacy pokochali musy. Czy można coś robić lepiej, inaczej? Odpowiedzi spróbują poszukać zaproszeni do dyskusji Goście i wszyscy degustujący.
– Panel dyskusyjny: Polskie wino w restauracji/sklepie winiarskim. Prowadzenie: Tomasz Kolecki
Sommelierzy i przedstawiciele sklepów winiarskich: dlaczego polecają polskie wina i czemu ich nie polecają, jakie są oczekiwania wobec winiarzy i co robić, by budować markę polskiego winiarstwa?
Jak zgłosić swój udział w Konwencie?
- Wypełnij KOMPUTEROWO formularz zgłoszenia i karty techniczne (metryczki) win.
- Opłać koszty uczestnictwa w Konwencie
- Na adres konwent@instytutwina.pl prześlij wypełniony formularz, karty techniczne win oraz potwierdzenie dokonania opłaty za udział w Konwencie.
- Poczekaj na potwierdzenie udziału od Organizatorów.
- Jak otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, nie zwlekaj z rezerwacją noclegu (jeśli go potrzebujesz) – lista hoteli, które trzymają dla nas pokoje, znajduje się w treści ZAPROSZENIA (poniżej).
- Wyślij do nas wina.
- Przyjedź na Konwent – będziemy na Ciebie czekać!
WAŻNE: Konwent ma charakter imprezy branżowej zamkniętej, skierowany jest do polskich producentów wina.
ZAPROSZENIE:
REGULAMIN:
PROGRAM:
FORMULARZ ZGŁOSZENIA:
METRYCZKA WINA: