Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XVI Konwent Polskich Winiarzy

24 listopada 2023 26 listopada 2023

W dniach 24–26 listopada 2023 r. serce polskiego winiarstwa będzie biło w Poznaniu. Decyzją Polskiego Instytutu Winorośli i Wina tegoroczny Konwent Polskich Winiarzy zorganizuje Stowarzyszenie z Wielkopolski. W stolicy Wielkopolski odbędzie się 16. edycja Konwentu, dorocznego spotkania branżowego winiarzy i winogrodników, któremu towarzyszą wymiana doświadczeń i zdobywanie wiedzy.

To doskonała okazja nie tylko o charakterze towarzyskim, ale przede wszystkim do rozmów na tematy dla winiarzy najistotniejsze – o kwestiach prawnych, uprawie winorośli czy niuansach procesu produkcji wina.

Jak podkreślają Organizatorzy, tegoroczna edycja to powrót do najlepszych praktyk Konwentu. – Stawiamy przede wszystkim na aspekt edukacyjny i merytorykę. Nasz program to odpowiedź na realne potrzeby polskich winiarzy – mówi Maciej Krystowski, prezes zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy.

Program Konwentu został podzielony na kilka obszernych bloków tematycznych. W trakcie wydarzenia przyjrzymy się: kontrolom na winnicy (kto, kiedy i co może, a także interpretacjom przepisów prawnych na przykładach – uwaga! przewidziany jest udział przedstawicieli instytucji kontrolujących); ekologii w winnicy; ochronie winorośli przed chorobami i szkodnikami, w tym z użyciem preparatów ekologicznych; zagadnieniu stabilizacji wina i jego siarkowaniu. Będzie także możliwość wzięcia udziału w bardzo interesującej, wąsko zdefiniowanej degustacji komentowanej.

Z dumą informujemy, że „Trybuszon” został współorganizatorem Konwentu oraz otacza wydarzenie opieką medialną.

Zapisz się na newsletter TRYBUSZONA

Copyright © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wydawnictwo Explanator