Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Młodego Wina Zielona Góra 2023

2 grudnia 2023 3 grudnia 2023

Święto Młodego Wina Zielona Góra 2023. Spróbujcie wina z 20 lubuskich winnic!

Fundacja Tłocznia serdecznie zaprasza do Zielonej Góry na Święto Młodego Wina! Wydarzenie odbędzie się 2 i 3 grudnia 2023 r. (sobota i niedziela) w trzech historycznych piwnicach winiarskich:
– Srebrnej Górze przy placu Słowiańskim 10 (obok hotelu Ruben),
– piwnicy Ernsta Mühle w parku Sowińskiego,
– Domu Stanów Ziemskich przy ul. Sikorskiego 6.

Wstęp na Święto Młodego Wina jest wolny. Wydarzenie odbywa się przy finansowym i organizacyjnym wsparciu Miasta Zielona Góra.

Piwnice będą otwarte: 2 grudnia (sobota) w godz. 12:00-23:00, a 3 grudnia (niedziela) – w godz. 12:00-19:00.

W piwnicach zaprezentuje się 20 lubuskich winnic. Będziecie mogli spróbować młodego, ale też starszego wina.

Winnice, które wezmą udział w Święcie Młodego Wina: Aris, Bergkolonie, Bachusowe Pole, Bukowicki Dom, Cantina, Jakubów, Julia, Marcus, Miłosz, Mozów, Od Nowa, Pod Lipą, Pod Wieżą, Pod Winną Górą, Saganum, Trojan, Vae Soli, Vineas Montis, Wzgórza Cisowskie i Żelazny.

Podczas Święta Młodego Wina zostaną ogłoszone wyniki I Konkursu Win z Historycznego Śląska, organizowanego przez Fundację Tłocznia i Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

W ramach Święta Młodego Wina odbędzie kolacja degustacyjna w Srebrnej Górze, którą poprowadzi Tomasz Kolecki, prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Wkrótce szczegóły i informacje o biletach.

Wśród wydarzeń towarzyszących m.in.: występy muzyków, wieczorny spacer z lampami naftowymi śladem winiarskich zabytków Zielonej Góry, spotkanie autorskie z Mirosławem Kulebą i promocja “Topografii obiektów winiarskich i winnic Zielonej Góry”.

Program:

Zapisz się na newsletter TRYBUSZONA

Copyright © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wydawnictwo Explanator