Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Georgian Grand Tasting 2024

20 czerwca Cały dzień

Zapraszamy na pierwszą degustację win gruzińskich w Polsce dla branży winiarskiej. Wydarzenie będzie okazją, by zapoznać się z portfolio kilkudziesięciu gruzińskich winnic, poznać producentów, spróbować wyjątkowych win i wziąć udział w masterclassach.

Georgian Grand Tasting to przede wszystkim branżowe spotkanie kultury win gruzińskich z polskim rynkiem: importerami, dystrybutorami i mediami, którzy są kluczowi w procesie dotarcia do polskiego konsumenta. Wydarzenie jest organizowane przez Narodową Agencję Wina z Gruzji i dedykowane profesjonalistom z branży winiarskiej, sommelierom oraz mediom.

Georgian Grand Tasting 2024
Data: 20 czerwca, 2024
Lokalizacja: Warszawa, ul. Chłodna 31

Wydarzenie zamknięte, dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych osób pełnoletnich, będących reprezentantami branży winiarskiej. Zapraszamy do rejestrowania się na wydarzenie: Rejestruję się

W ramach wydarzenia odbędą się dwa unikalne masterclassy, które pozwolą na głębsze zrozumienie unikatowych cech i historii win gruzińskich. Liczba miejsc na oba masterclassy jest ograniczona i uczestnictwo w nich wymaga wcześniejszego zapisania się.

g. 12:00-13:30
Masterclass: Sekrety Mistrzów Gruzińskiego Wina
Prowadzenie: Szymon Milonas

Masterclass kierowany do osób, które zajmują się winami zawodowo, lub mają już za sobą pierwsze kroki w świecie win gruzińśkich. Poprowadzi go Szymon Milonas, ekspert rynku wina, certyfikowany nauczyciel WSET, importer wina, sędzia konkursów sommelierskich i winiarskich, założyciel WinEdukacji, gdzie prowadzi między innymi kurs Georgian Wine Academy.

Podczas masterclassu z Szymonem Milonasem, uczestnicy otrzymają dużą dawkę wiedzy wykraczajacą poza zrozumienie terroir, notek degustacyjnych, cech winogron, czy metod produkcji. To szersze spojrzenie na to, jak faktycznie działa gruziński przemysł winiarski oraz jaki potencjał niosą ze sobą wina z Gruzji.

g. 15:00-16:30
Masterclass: ABC Gruzińskiego Wina
Prowadzenie: Keti Prangulaishvili
Zapisuję się

Masterclass prowadzony przez Keti Prangulaishvili, ekspertkę win gruzińskich i właścicielkę wine baru Georgian Wine&Art Gallery oraz GMT Natural Wine Boutique w Krakowie, stanowi wprowadzenie do kultury win gruzińskich idealne dla osób, które pasjonują się winem i chcą rozpocząć przygodę z winami z Gruzji.

Uczestnicy zapoznają się z najciekawszymi przykładami win wytwarzanych nowoczesnymi metodami i tych kultywujących antyczną metodę qvevri. To wzbogacające doświadczenie spotkania z winem uwzględniające podstawowe wskazówki, jak docenić każdy kieliszek wina i zrozumieć co się za nim kryje, jak metoda produkcji wpływa na jej smak. Jaka jest specyfika win z Gruzji.

Zapisuję się

Georgian Grand Tasting to znakomita okazja, aby poznać i docenić bogactwo 8000-letniej gruzińskiej kultury winiarskiej. To tu kilkudziesięciu winiarzy z Gruzji zaprezentuje szeroką gamę stylów winiarskich. Od nowoczesnych, po wina wytwarzane tradycyjną metodą długiej maceracji w oryginalnych naczyniach zwanych qvevri.

Wydarzenie to także okazja do spotkania wyjątkowych osób, jak powołana Ambasador Gruzji w Polsce — J.E. Diana Żghenti, eksperci w dziedzinie wina: Keti Prangulaishvili i Szymon Milonas, oraz reprezentanci największych producentów win gruzińskich tj. RTVELISI, Winery Bediani, Kakhetian Traditional Winemaking, czy Teliani Valley.

Georgian Grand Tasting został objęty honorowym patronatem Ambasady Gruzji w Polsce, a patronat medialny nad eventem objęli: redakcja Food Service, magazyn Trybuszon, magazyn Restauracja, serwis wiadomoscispozywcze.pl, Stowarzyszenie Kobiety i Wino i Winokąt.

***

National Wine Agency of Georgia to agencja podlegająca Ministerstwu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Gruzji utworzona między innymi w celu kontroli i certyfikacji jakości produkcji wina gruzińskiego, promocji i zwiększania świadomości na jego temat, badań gruzińskich winorośli i kultury win gruzińskich sięgającej 8 000 lat,  oraz tworzenia wydziału katastralnego rejestru winnic. Agencja realizuje swoją działalność w stałym kontakcie z Ministerstwem Rolnictwa oraz poprzez współpracę z przedsiębiorstwami państwowymi i prywatnymi działającymi w branży winiarskiej.

Zapisz się na newsletter TRYBUSZONA

Copyright © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wydawnictwo Explanator