Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

21. Delicata Classic Wine Festival (Valetta, Malta)

9 sierpnia 11 sierpnia

Największe wydarzenie winiarskie na Malcie, które co roku przyciąga tysiące miłośników tego trunku z całego świata – Delicata Classic Wine Festival – odbędzie się niebawem już po raz 21. w Valletcie.

Na trzy wieczory (9-11 sierpnia) Upper Barrakka Gardens – urokliwe publiczne ogrody w stolicy Malty – przekształcą się w święto wina. Podczas festiwalu będzie można degustować ponad 20 różnych maltańskich odmian win od lokalnych producentów.

Wśród nich znajdą się półmusujące Frizzante oraz wyprodukowane z bardzo rzadkich rodzimych starych krzewów winorośli Girgentina i Ġellewża. Podczas festiwalu będzie także zapewniony wybór białych, czerwonych i różowych win domowych Medina oraz butikowych Victoria Heights. Nie zabraknie również szlachetnej mono-odmianowej kolekcji Gran Cavalier oraz najbardziej nagradzanej na arenie międzynarodowej serii Grand Vin de Hauteville.

Uczestnicy tegorocznej odsłony Delicata Classic Wine Festival będą mogli skosztować słodszego stylu życia Dolcino, ekskluzywnych win Falcon, popularnych i bujnych Casella Moscato oraz innych odmian z kolekcji Classic. Wachlarz dostępnych win zamykają Pjazza Reġina oraz SpritZZers Delicata.

Oprócz degustacji wina, podczas 21. edycji Delicata Classic Wine Festival 2024 odbędą się pokazy gotowania (zarówno maltańskich, jak i międzynarodowych potraw), koncerty muzyki na żywo i inne atrakcje.

Zwiastun festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=2_N4aaNln8Q

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.delicata.com/2024-valletta-malta/

Zapisz się na newsletter TRYBUSZONA

Copyright © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wydawnictwo Explanator